Εξάμηνη παράταση του προγράμματος Erasmus+ “Living in a Challenging World”

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε την έγκριση από το ΙΚΥ εξάμηνης παράτασης του  προγράμματος  Erasmus+ στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας με τίτλο  “Living in a Challenging World” και διαπραγματεύεται το τόσο επίκαιρο και διαχρονικό θέμα των “Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων”.

Θέλουμε να συγχαρούμε τους μαθητές μας που συμμετείχαν στο πρόγραμμα και αυτή τη χρονιά παράγοντας τόσα  δημιουργικά αποτελέσματα: χειροτεχνίες, κολάζ, ψηφιακές αφίσες, σενάρια, παρουσιάσεις, συνεντεύξεις, σύνταξη ερωτηματολογίων-έρευνα.
Ευχαριστούμε τους μαθητές όλου του σχολείου που στήριξαν τις δράσεις του προγράμματος Erasmus – Days και την έρευνα μας με τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου “Ενεργός πολίτης-μαθητής”.
Ευχαριστούμε όλη τη σχολική κοινότητα που αγκάλιασε τη δράση της Καμπάνιας Κοινωνικής Αλληλεγγύης.
Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το Σεπτέμβρη.
Εκ μέρους της Παιδαγωγικής  Ομάδας,
Βασιλική Μπολτσή