Βιωματικό εργαστήρι με θέμα: “Πρακτικές οριοθέτησης εφήβων-διαχείριση παραβατικων συμπεριφορών”.

Το Σάββατο 04-02-24  διεξήχθη με επιτυχία στο χώρο του σχολείου μας βιωματικό εργαστήρι με θέμα: “Πρακτικές οριοθέτησης εφήβων-διαχείριση παρατατικών συμπεριφορών”. Η πρωτοβουλία αυτή πάρθηκε και λόγω του ότι υπάρχει αύξηση των παρατατικών συμπεριφορών και της επιθετικότητας των εφήβων. Τη διεξαγωγή του προγράμματος συντόνισε η κυρία Ειρήνη Παπακωστάκη- Ψυχοπαιδαγωγός ,που ειδικεύεται σε ζητήματα γονεϊικότητας και με εμπειρία σχετιζόμενη με ομάδες σχολών γονέων. Η επιθυμία των γονέων που παρακολούθησαν το εργαστήρι για τη διεξαγωγή και άλλου με το ίδιο θέμα είναι απόδειξη της ανάγκης του σύγχρονου γονέα για στήριξη του ρόλου του αλλά και πόσο θετικά βίωσαν αυτή την εμπειρία!

Tags: No tags

Comments are closed.