Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2015

Στις 27 Οκτώβρη 2015, στο χώρο του κινηματοθέατρου Λουίζα, το σχολείο μας πραγματοποίησε τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Υπεύθυνος της εθνικής εορτής ήταν ο κ. Ζερβός Δημήτριος, καθηγητής των Καλλιτεχνικών. Στην οργάνωση και υλοποίηση της γιορτής βοήθησαν οι κ. Κέντρος Άρης, καθηγητής Μουσικής, και η κ. Παπαχρήστου Αλεξάνδρα, φιλόλογος. Συμμετείχαν μαθητές κυρίως της Β΄ γυμνασίου, οι οποίοι αφηγήθηκαν λογοτεχνικά και ιστορικά κείμενα με θέμα την κατοχή, την πείνα και την αντίσταση. Επιπλέον ακούστηκαν επετειακά τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου μας. Η συνολική παρουσίαση έλαβε την επιδοκιμασία και τα συγχαρητήρια από τα μέλη της σχολικής κοινότητας, εκπαιδευτικούς, μαθητές και γονείς. Την προηγούμενη μέρα δόθηκαν τα αριστεία και βραβεία στους μαθητές της β΄ και γ΄ τάξης.

Αποσπάσματα από τη γιορτή

Αναπαραγωγή Βίντεο
Tags: No tags

Add a Comment